Pts- Cuma: 9.00 - 19:00 0 (216) 504 85 65

EKB Ne Zamana Kadar Alınmalıdır ? | Enerji Kimlik Belgesi | EKB SAN

Aralık 24, 2019by ekbadmin0
enerji-kimlik-belgesi-1.png

Enerji Kimlik Belgesi” uygulaması için Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin Geçici 4. maddesinin birinci fıkrası gereğince 01 Ocak 2011 tarihinden sonra yapı ruhsatı alan binalar yeni bina, bu tarihten önce yapı ruhsatı alan binalar mevcut bina olarak değerlendirilmektedir.

Bu tanıma istinaden 1 Ocak 2011 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların (yeni binalar), yapı kullanma izin belgesi (iskan ruhsatı) alınması aşamasında Enerji Kimlik Belgesini ilgili idareye (belediye) sunması gerekmektedir. Aksi takdirde, yapı kullanma izin belgesi kanunen verilmemektedir.

Mevcut binalar ve 1 Ocak 2011 tarihinden önce yapı ruhsatı almış ve inşaatı devam edip henüz yapı kullanım izni almamış binalar için Enerji Verimliliği Kanununun yayımı tarihinden itibaren on yıl içinde Enerji Kimlik Belgesi düzenlenir. Kısaca, mevcut binalar kanunen 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesi almak zorundadır.

ekbadmin


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


iletişim

Merkez

EKB-SAN Merkez Ofis İletişim Bilgileri
0 (216) 504 85 65

0 (507) 120 99 07

ekbsan.com

info@ekbsan.com

hizmet veridiğimiz yerler

Neredeyiz ?








haberiniz olsun

Sosyal Medya’da

İnirimlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun


Content Protection by DMCA.com